بازگشت
صفحه اصلی
پرتال سهامداران
گالری
ورود به سایت
سرمایه گذاری در بخش صنعت

بخش صنعت :

شيراز از دير باز به علت شرايط ويژه آب و هوايي ، جغرافيايي ، اقتصادي و علمي به عنوان مركزيت الكترونيك كشور مطرح بوده است ، سرمايه گذاري عظيمي كه پيش از انقلاب در اين باره صورت گرفته و استقرار بخش اعظم صنايع الكترونيك كشوردر شهر شيراز نشان دهنده عزم و تصميم ملي جهت تحقق ايجاد قطبيت الكترونيك كشور در شهر شيراز مي باشد. علاوه بر اين ايجاد منطقه ويژه اقتصادي برق و الكترونيك در شهر شيراز زمينه مناسب تري جهت فعاليت در اين بخش ارزشمند اقتصادي را فراهم نموده است .
شركت عمران و توسعه فارس براين اساس و همچنين با توجه به ارزش افزوده بالا در صنعت الكترونيك ، عمده فعاليت خويش را در بخش صنعت متوجه اين زمينه نموده و فعاليتهاي خويش را در اين راستا برنامه ريزي كرده است . بدين منظور شركت عمران و توسعه فارس با سرمايه گذاري درشركت سميع الكترونيك فارس فعاليتهاي گسترده اي دراين باره آغاز نموده كه بزودي شاهد به بار نشستن برخي از فعاليتهاي دردست اقدام خواهيم بود .
شركت سيمع الكترنيك فارس يكي از شركتهاي اقماري شركت عمران و توسعه فارس بوده كه جهت انجام فعاليتهاي زير تاسيس گرديده است .
1- طراحي و توليد سيستم هاي پيشرفته الكترونيك از جمله سيستم هاي اعتباري .
2- طراحي و توليد سيستم هاي الكترونيك و تكنولوژي اطلاعات .
3- مشاركت درشركتهاي توليدي ، بازرگاني ، خدماتي، صنعتي .
4- سرمايه گذاري و احداث پرو ژه هاي توليدي ، صنعتي .
5- طراحي و توليد سيستم هاي پيشرفته الكترونيك پزشكي .
از جمله موارد انجام شده توسط اين شركت ، طراحي و توليد سيستم كارت سلامت ميباشد كه براي اولين بار در كشور طراحي و اجراء گرديده و اين شركت اميدوار است بر اساس مذاكرات انجام گرفته در آينده نزديك قراردادهاي ارزشمندي را دراين باره منعقد نمايد .
با عنايت به اهداف فوق اين شركت اقدام به تاسيس كارخانه توليد كارتهاي اعتباري و دستگاههاي كارتخوان درمنطقه ويژه اقتصادي برق و الكترونيك نمود كه عمليات اخذ مجوز ازسازمان محترم صنايع و معادن استان ، پيگيري هاي لازم جهت دريافت تسهيلات مورد نياز و ديگر مقدمات لازم انجام و عمليات اجرايي ساخت و ساز آن در مدت زمان پنج ماه به اتمام رسيده و در مهر ماه سال جاري مورد بازديد وزير محترم صنايع و معادن ، استاندار محترم فارس و برخي از مسئولان محترم استان قرارگرفت كه هم اينك مرحله خريد و تجهيز كارخانه در حال اجراء مي باشد .
اين كارخانه در زميني به مساحت 1600 مترمربع و با زيربناي 1450مترمربع در حال احداث گرديده وظرفيت توليد اين كارخانه 000/000/3 عدد كارت اعتباري و 000/20 عدد دستگاه كارتخوان درسال خواهدداشت ،
سرمايه گذاري پيش بيني شده بالغ بر 000/000/000/23 ريال بوده كه بخشي از آن از طريق تسهيلات دريافتي از بانك ملت تامين گرديده است .
اين شركت انشاء ا.. بازار مناسبي را در جهت محصولات توليدي اين واحد پيش بيني نموده كه برخي از موارد مصرف كارتهاي اعتباري و دستگاههاي كارتخوان عبارت است از:
- استفاده از كارت اعتباري بعنوان كارت تلفن همگاني
- استفاده از كارت اعتباري بعنوان بليط جهت استفاده در اتوبوس ، مترو ، قطار شهري
- استفاده از كارت اعتباري در كنتور برق اعتباري
- استفاده از كارت اعتباري بعنوان كارت سلامت
- استفاده از كارت اعتباري بعنوان كارت اشتراك جهت استخر ، سونا ، كافي شاپ
- استفاده از كارت اعتباري بعنوان كارت سوخت
- استفاده از كارت اعتباري جهت استفاده از آن بعنوان كارت دانش آموز
- استفاده از كارت اعتباري جهت خدمات يارانه اي همانند پرداخت بن و كالابرگ
- استفاده از كارت اعتباري جهت استفاده از پاركينگ.
همچنين اين شركت براي انجام فعاليت گسترده تر در اين زمينه ، تفاهم نامه اي را با سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران و شركت Alicia Diagnostics آمريكا جهت همكاري و مشاركت در توليد تجهيزات الكترونيك پيشرفته پزشكي و همچنين دستگاههاي كارتخوان و كارتهاي اعتباري منعقد نموده و طرح تجاري كار تهيه گرديده و شركت اميدوار است پس از طي مراحل لازم، كارخانه مورد نياز با سرمايه گذاري 42 ميليارد ريال در منطقه ويژه اقتصادي برق و الكترونيك شيرازايجاد گردد . براساس مذاكرات و توافقات انجام گرفته بخش قابل توجهي از توليدات اين كارخانه توسط شركت Alicia Diagnostics آمريكا صادر و وارد بازارهاي جهاني خواهد گرديد.
احداث اين كارخانه ارزش افزوده قابل توجهي را دارا بوده و اين شركت اميدوار است بتواند از اين طريق سهم قابل قبولي از بازار داخلي و همچنين حضور در بازار كشورهاي حوزه خليج فارس و آسياي ميانه را نيز تجربه نمايد.
همچنين درادامه فعاليتهاي گذشته و با هدف هماهنگي وهمسوئي با صنايع استان و سعي دراخذپروژه بزرگ ملي و ورود كار و سرمايه به استان ، اين شركت تفاهم نامه اي را با شركت صنايع الكترونيك شيراز با اهداف همكاري جهت اجراي مشترك پروژههاي كارت هوشمند از جمله كارت هوشمند بيمه و كارت هوشمند گواهينامه رانندگي و همچنين همكاري و سرمايه گذاري مشترك جهت توليد ، بازاريابي و فروش تجهيزات پزشكي منعقد نموده كه فعاليتهاي مهمي بر اساس اين تفاهم نامه در حال پيگيري ميباشد .
باتوجه به مواردفوق اين شركت فعاليتهاي ارزشمندي را بطور جدي پيگيري نموده كه مورد استقبال و حمايتهاي ارزشمند استاندار محترم فارس نيز واقع و ايشان در مكاتباتي با وزير محترم رفاه و تامين اجتماعي ، وزيرمحترم بهداشت و درمان و آموزش پزشكي و وزير محترم بازرگاني توانمنديهاي اين شركت را معرفي كه اميد وار است بزودي شاهد اثرات مثبت و ارزشمند اين فعاليها باشيم .